Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 2. tur kararını açıkladı – Haberler

Merhaba,

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada “Güzel sonuçlar elde ettik, umarım Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımları atacağız” dedi.

Zafer Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşme sonrası Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin geleceği açısından her bir genel partiye sorumluluklar düşüyor. Biz de bu çerçevede güzel bir görüşme gerçekleştirdik” açıklamasında bulundu.

“İkinci turunda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz”

Özdağ ise “Yılda 11 milyar dolar sığınmacılara harcayarak Türk halkının fakirleşmesini engelleyemeyiz. 14 Mayıs seçimlerine giderken Zafer Partisi olarak sığınmacıların vatanlarına geri gönderilmesi için seçmene bir çağrıda bulunduk. İkinci tur için Numan Kurtulmuş gelip bizden destek istedi. Ancak Kurtulmuş’un ifadelerinde sığınmacıların vatanlarına dönmesi için bir polita yer almadı. Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz” dedi.

Umarız işinize yarayan bir içerik olmuştur

Yorum yapın