Yeni kabine ne zaman açıklanacak? – Haberler

Merhaba,

TRT Haber’in aktardığı habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hafta sonu yeni kabinesini açıklaması bekleniyor.  Erdoğan’ın cuma ya da cumartesi günü Meclis’te yemin ettikten sonra yeni kabineyi açıklayabileceği belirtiliyor. TRT’nin haberinde şu bilgiler aktarılıyor: 

Süreç, Yüksek Seçim Kurulu’nun milletvekili kesin seçim sonuçlarını açıklaması ile başlayacak. Buna göre, milletvekillerinin 2 Haziran Cuma günü Meclis Genel Kurulu’nda yemin etmesi öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da milletvekili yeminlerinin ardından Meclis’te ant içecek.

Beştepe’de göreve başlama töreni düzenlenecek

Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2018’de olduğu gibi göreve başlama töreni düzenlenecek. O törende Cumhur İttifakı paydaşları da yer alacak. Ayrıca birçok ülke liderinin de törene katılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe’deki törenden sonra yeni kabinesini açıklayacağı düşünülüyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Fahrettin Koca ve Mehmet Nuri Ersoy dışında tüm kabine üyeleri milletvekili oldu. Parlamentoya giren isimlere yeni kabinede görev verilip verilmeyeceği de Cumhurbaşkanı’nın açıklaması ile belli olacak.

Gelenek bozulmayacak

Erdoğan, yeni dönemde ilk yurt dışı ziyaretlerini de Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacak.

Umarız işinize yarayan bir içerik olmuştur

Yorum yapın